Evropský den jazyků

V pátek 23. 9. 2016 jsme si připomněli Evropský den jazyků. Celá škola se věnovala různým aktivitám. Žáci první a druhé třídy vzpomínali na slovíčka, písničky a říkanky v angličtině a z obrázků tvořili tematické koláže. Třeťáci si vypravovali pohádky klasické i novější a hledali názvy pohádkových postav opět hlavně anglických. Ve čtvrté a páté třídě tvořili koláže z obrázků potravin typických pro různé země, zahráli si pohádku o anglické Červené Karkulce The Little Red Riding Hood. Pak se celý 1. stupeň sešel u moderního animovaného příběhu Raubíř Ralf. Na 2. stupni žáci smažili palačinky, pokrm tradiční v mnoha zemích. Na internetu hledali zajímavosti o různých světových jazycích, které zpracovali do jednoduchého plakátku. Dopoledne bylo završeno výletem do Nové Bystřice na interaktivní divadelní představení anglicky mluvícího divadelního spolku The Bear Educational Theatre.

Mgr. Jana Karásková