6. ROČNÍK

ČESKÝ JAZYK      (zadáno 1. 4. 2020)

Stupňování přídavných jmen

1. UČEBNICE ČJ – str. 80, 81 – do školního sešitu nadpis Stupňování přídavných jmen
  2. UČEBNICE ČJ str. 81/4 – do školního sešitu si vypište a pozorujte uvedené příklady z tohoto cvičení a, b, c, d, e (krátký – kratší, prudký – prudší, …)
  3. PS str. 13/cv. 13, 14 + PS str. 14/cv.16, 17, 18
  4. ÚLOHA ZE SLOHU – možná teď více pomáháte mamce s vařením. Tentokrát mi do e-mailu pošlete popis pracovního postupu jídla, které byste dokázali sami uvařit. Adresa: teclova.skola@seznam.cz

MATEMATIKA

Začneme zopakováním společných dělitelů.                                                                                                     PS 61/2 dělejte se mnou a)  najdeme D(60)={1,2,3,4,5,6,10,12,15,20,30,60} a D(70)={1,2,5,7,10,14,35,70}. Nyní najdeme SD(60,70)={1,2,5,10}.Čísla 60 a 70 mají kromě 1 i další spol.dělitele,jsou tedy soudělná.Pokračujte a úlohu dokončete.V PS je na to málo místa,můžete pracovat do ŠS. Tam vyřešte i příklady z uč. 67/7,8 .                                                                            Určování největšího spol.dělitele i následně nejmenšího spol.násobku pomocí rozkladu teď vynecháme.Je to těžší a vysvětlím vám to,až se ve škole opět sejdeme.                                   Pokračujeme – do ŠS nadpis   Společné násobky                                                                                        Zapište si tento př.:  Najděte 3 spol.násobky čísel 3 a 4.                                                                               Řešení :    N(3)={3,6,9,12,15,18,21,24,27,…….}      N(4)={4,8,12,16,20,24,28,…..}    v učebnici používají pro označení spol. násobků  n(3,4) . Já to zapíši jako SN(3,4)={12,24,…doplňte třetí  hledané číslo}.  Teď  samostatně  vyřešte uč.71/1.  Na závěr vypracujte v PS 63/1,2,3,4 a abych se přesvědčil,že nějak fungujete ,tak mi následně tuto stránku ofoťte a pošlete na      ota.mraz@gmail.com .Rád budu i za info,  jak vám matika zatím jde ,případně,jak se máte.

DĚJEPIS               (zadáno 1. 4. 2020)

1. Tentokrát budeme jen opakovat učivo o Egyptě. Pusťte si nějaký zajímavý dokument.

Například na následujícím odkazu:

ANGLIČTINA

Pokud s něčím potřebujete poradit, napište mi na joohaaana@gmail.com .

Na tento mail mi také, prosím, posílejte hotové úkoly ke kontrole.

Slovíčka ze str. 68  0D, Reading si napište do slovníčku.

V pracovním sešitě Bloggers 2 pokračujte a doplňujte cvičení strany 20-23. V interaktivní učebnici Bloggers 1 si pusťte libovolné video a napište mi, o čem bylo.

Výchova k občanství

– připomínám zaslat referát na e-mailovou adresu bedrich.nehyba@seznam.cz

– kdo ještě neodevzdal pracovní list Formy placení, ofoťte ho a pošlete e-mailem

– kdo nepsal test na Finanční gramotnost (Vlastnictví a majetek až Rozpočet), naučte se prosím, budete jej psát při nejbližší příležitosti

PŘÍRODOPIS

• uč. str. 75-77 rybník – žahavci, ploštěnci, měkkýši – přečti si, výpisky do sešitu (zaměř se na tučná slova), str. 75 nakresli a popiš nezmara hnědého

Chybička se vloudila, uvedla jsem špatný e-mail. Úkol z minulého týdne (uč. str. 75 otázky č. 2-5 ) pošli ještě jednou na tuto adresu – holcapkova.rudolec@centrum.cz Díky za pochopení J

Zdravím všechny šesťáky, přeju hlavně hodně zdraví a dobrou náladu J R. Holčapková.