8. ROČNÍK

ČESKÝ JAZYK      (zadáno 15. 4. 2020)

PŘÍDAVNÁ JMÉNA

1. Přídavná jména – v PS uprostřed str. 3 máš nápovědu pro pravopis přídavných jmen – zopakuj si, nemusíš opisovat, „jdi do toho“ zvýrazňovačem
  2. Do školního sešitu pro zopakování napiš: učebnice str. 25/cv. 1 a
  3. PS str. 18/ cv. 8, 9, 10
  4. PRÁCE S TEXTEM (pro radost i ponaučení) – POHÁDKA – pečlivě si poslechni podcast (zvukový záznam) zde: https://padlet.com/nadateclova/Bookmarks (zde jsou také všechny zadané úlohy)

Do e-mailu teclova.skola@seznam.cz mi napiš odpovědi:

1. O jakých květinách je v příběhu řeč?
  2. Co je hlavním úkolem motýlů?
  3. Jaké ponaučení si z příběhu každý člověk může vzít?

MATEMATIKA

Jsem  rád,že jste mi všichni napsali a úkol  poslali (s vyjímkou Michala).Je možné,že  se uvidíme až v červnu při konzultacích.Do té doby bychom měli,takto na dálku,probrat učivo z M3 a v červnu se zaměřit na to,co jsme vynechali (slovní úlohy) a na to,co vám teď dělá největší problémy.             Takže pokračujeme.Končili jsme vzájemnou polohou přímky a kružnice.Zopakujte si  to na uč.8/1 – udělejte vždy náčrt a napište o jakou polohu se jedná( do ŠS).  Dále 8/2 A – nakreslete tři obrázky dle zadání. Do ŠS vypracujte rámeček na str. 8 – obrázek sestrojte – nový pojem tětiva .   Proveďte konstrukci  dle  8/4.                                                                                                                                              Jak určujeme vzdálenost bodu od přímky? Musíme daným bodem sestrojit  k přímce kolmici a změříme vzdálenost  bodu od průsečíku kolmice s přímkou.Do ŠS  modrý rámeček str.9.  Do ŠS pokračujeme 9/7  – udělejte vždy náčrt a odpovězte .A poslední  do  ŠS  10/8 . Chci vidět,jak kvalitně rýsujete. Takže mi  tentokrát,až budete mít hotovo,  ofoťe a pošlete vše,co jsem  vám  nyní zadal vypracovat  do ŠS . Na závěr  procvičení v PS 94/1,2 a 95/3,4,5 .

ANGLIČTINA

Otevřete si odkaz  https://forms.gle/HbqjnGFMbinR3FMA9

Přihlaste se svým e-mailem a jménem a vypracujte.

Napište mi, jak se vám úkoly líbily, také pokud s něčím potřebujete poradit joohaaana@gmail.com Předchozí úkoly mi posílejte i dodatečně.

ZEMĚPIS

1. h. Státy světa podle správního členění str. 49 – 50

youtube – USA

FYZIKA