5. ROČNÍK

Český jazyk

– minulý týden bylo zadáno vypracovat cvičení v pracovním sešitě do str. 30 včetně

– pokračovat dále až do str. 32b včetně

– učebnice str. 96-100 – do školního sešitu napsat nadpis Zájmena, poté opsat jednotlivé druhy zájmen a k nim text v modrém rámečku (vše se prosím naučte)

Matematika

– minulý týden bylo zadáno vypracovat cvičení v pracovním sešitě do str. 12 včetně

– dále vypracovat v pracovním sešitě cvičení na str. 13

– opakovat jednotky délky, objemu, hmotnosti a času (připomeňte si schody – máme je ve školním sešitě)

– opakovat písemné násobení dvoj a trojciferným činitelem a písemné dělení dvojciferným dělitelem (delší i kratší zápis)

– z geometrie opakovat čtverec (vlastnosti čtverce a jeho úhlopříček, konstrukce čtverce a obvod a obsah čtverce)

ANGLICKÝ JAZYK

Hello everybody !

How are you? Are you having a good time at home?

I hope you are.

Enjoy your time!

Zdravím vás všechny.

Doufám, že se máte dobře.

Vypracované úkoly, překlady, fotografie projektů a dotazy mi můžete posílat na e- mail:

joohaaana@gmail.com

My dear pupils (moji milí žáci),

Tento týden bych ráda, abyste věnovali zejména dokončení zadaných úkolů a pokud máte možnost, poslali mi je ke kontrole na mail.

Pokračujte v opakování s interaktivní učebnicí Bloggers (5., 6. třída)

5.třída – Vytvořte projekt – postavy vlastního seriálu, podle učebnice str. 53.

I’ll keep my fingers crossed for you!

Vlastivěda

– zadáno minulý týden (samostudium – dějiny učebnice str. 36-39, ČR jako součást Evropy učeb. str. 52-56)

– zápisy do sešitu budou rozdány formou již doplněných lístečků po návratu do školy

– následně budou znalosti ověřeny formou testu

Přírodověda

• uč. str. 61 – vypsat skupiny obratlovců (obr. vpravo) – ke každé skupině napsat 3 příklady živočichů ( práce s učebnicí)
  • uč. str. 68-69 – přečíst kapitolu č. 22

Psaní hravě https://www.psanihrave.cz/

– zpřístupněno bez omezení zcela zdarma

– skončili jste u písmen ei, pokračujte tedy dále

– přihlašovací údaje: váš e-mail a heslo, které doufám znáte (kdo ho zapomněl, napíše mi sms nebo e-mail, a já mu ho sdělím)

Pro zpestření můžete využít i nový pořad České televize UčíTelka na tomto odkazu:

Učivo je rozděleno podle předmětů a ročníků (je zde i rozvrh).

Na asi 30minutové jednotlivé díly se můžete podívat i zpětně.

Kdybyste cokoli potřebovali, volejte nebo pište na bedrich.nehyba@seznam.cz