fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU

DALEŠICE

Podívat se, jak vypadá přečerpávací elektrárna uvnitř, měli možnost žáci 7.- 9. třídy  v pátek 23.května.  Prohlédli si Dalešickou přehradu s nejvyšší hrází v České republice, vodní nádrž Mohelno a především provoz přečerpávací elektrárny. Prošli s odborným výkladem od velína, přes prostory s Francisovými turbínami až do podzemních prostor. Seznámili se s principem fungování  elektrárny, s jejími možnostmi a podařilo se jim spočítat okamžitý výkon elektrárny. Dozvěděli se mnoho zajímavých informací. Zakončením exkurze byl výlet na parníku po Dalešické přehradě.

[imagebrowser id=321]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram