fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU

VIP II

Od začátku školního roku 2009/2010 zahájilo svou činnost v Základní škole a Mateřské škole v Českém Rudolci školní poradenské pracoviště. Ve škole pracoval školní speciální pedagog, jehož činností byla samostatná poradenská činnost. Jednalo se o komplexní službu žákům, jejich rodičům a pedagogům, která vycházela ze standardních činností vymezených platnou vyhláškou.  Konkrétně jsou to činnosti, které mají předejít školnímu selhávání žáků, speciální pedagog se zabývá reedukací ( „nápravou“) specifických poruch učení, pomáhá ostatním pedagogům při práci s třídními kolektivymetodicky pomáhá pedagogům při jejich práci se všemi dětmi, ale zejména těmi, které mají výukové problémy nebo problémy s chováním. Speciální pedagog je spolupracujícím partnerem výchovného poradce, metodika prevence, ředitele školy, zvláště také rodičům a dalším subjektům, které se na výchově a vzdělávání dětí podílejí (pedagogicko psychologická poradna atd.).

Školní speciální pedagog působil na škole v Českém Rudolci v rámci systémového projektu RŠPP – VIP II. financovaného z Evropských sociálních fondů a státního rozpočtu České republiky.  Naše škola se stala součástí tohoto projektu, který „běžel“ na 140 školách v celé České republice a jen na několika školách v Jihočeském kraji. Cílem je rozvoj takovýchto pracovišť, jejichž hlavní význam spočívá v odborné a cílevědomé pomoci při výchově a vzdělávání dětí. Práci speciálního pedagoga vykonávala v tomto projektu Mgr. Naděžda Teclová.

Projekt byl ukončen v září 2011. Na něj měl navazovat další projekt, který byl spuštěn opožděně, ale naše škola je do něj také zapojena ( viz stránky RAMPS- VIP III)

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram