fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
1. září 2009

1. září 2009

Začátek školního roku 2009/10 jsme stejně jako v předchozích letech zahájili setkáním na nádvoří naší školy. Zde se sešli pedagogičtí pracovníci, provozní zaměstnanci, všichni žáci spolu s dětmi z mateřské školy, jejich rodiči a v neposlední řadě i rodiče prvňáčků.

Po přivítání a krátkém proslovu pana starosty Antonína Doležala, pana ředitele Ing. Václava Čecha a předsedkyně školské rady paní Radky Hronové, odvedli „devátˇáci „ děti z první třídy do školních lavic. Pro každého z nich byly připraveny učebnice, sešity, pomůcky potřebné pro vyučování – pravítka, tužky, pastelky, plastelína, lepidlo, nůžky, voskové pastely, štětce aj.

Pan starosta děti také doprovodil až do třídy, znovu popřál hodně úspěchů a každému novému žáčkovi předal společně s  p. Hronovou hrneček, který zdobil obrázek zámku v Českém Rudolci. V tomto školním roce usedlo do lavic 12 prvňáčků a po celý rok o ně bude pečovat paní učitelka Pavla Budková.

V první školní den snad ukápla nějaká ta slzička, nejen dětem, ale i maminkám,. Nástup do školy je novou životní etapou, která do každodenního shonu vnáší zcela jiné starosti, povinnosti, přináší velké množství převratných změn v životě celé rodiny.

Přejeme všem - dětem i rodičům dostatek trpělivosti a mnoho radostných okamžiků na nově otevřené životní cestě.

[nggallery id=6]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram