fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
Velikonoční dílny

Velikonoční dílny

Oslava „svátků jara“, již několik let konaná na tak zvanou „sazometnou“ či „škaredou středu“, která letos připadla na 20. dubna, přiblížila dětem tradice, které jsou s těmito svátky
neodmyslitelně spjaty.Velikonoce jsou časem oslav a veselí a tak jsme se všichni společně radovali ze společně strávených chvil a především z dobře vykonané práce. Všechno, co si děti vyrobily, někdy za pomoci dospělých či starších kamarádů, ale některé úplně samy, si odnesou domů.Tyto dekorace se stanou pak součástí výzdoby domovů v době velikonočních svátků.
Projekt „velikonoční dílny“ je určen všem věkovým kategoriím, nevyjímaje ani děti z mateřské školy. Podle vlastního uvážení mají děti na výběr z mnoha stanovišt´. Veliké oblibě se těší kresba vyfouklých vajec voskem a letos si vyzkoušely i novou techniku - zdobení pomocí lepidla a koření. Dekorace z papíru – různě veliká vajíčka pospojovaná mašlemi a vymalovaná netypickou výtvarnou technikou za použití inkoustu a zmizíku se dají zavěsit na okno či větvičku. Jako ozdoba se též dají použít skládané slepičky z papíru. Starší děti velice dobře zvládly smotání tzv. hnízda z březových větviček, těm menším pomohl ppan učitel a paní učitelky, stejně tak jako s pletním pomlázky.
A tou nejvoňavější, ač trochu náročnou činností, kterou bylo pečení mazanců, se zabývali téměř všichni . Chutˇdo práce byla o to větší, o co větší byla chutˇdo jídla!
Jednou z tradic týkajících se „škaredé středy“ je – kdo se bude škaredit v tento den, bude se mračit po všechny středy v roce. My jsme společně a úsměvem prožili příjemné dopoledne, takže na nás se tato tradice v žádném případě nevztahuje.
Přejeme všem příjemné prožití Velikonoc :-)!

[nggallery id=93]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram