fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
VYNÁŠENÍ MORÉNY

VYNÁŠENÍ MORÉNY

Tak jako Martinskou slavností zimu vítáme, tak se s ní Jarní slavností loučíme. I když se letos zima vzdala celkem brzy a jaro nám již ukázalo svou tvář, přesto jsme po „Smrtné“ neděli uspořádali „Vynášení Morény“. Nejdříve jsme Morénu, Mořenu nebo také Smrtku společně vyráběli, a to pomocí větví, slámy, a krepového papíru. Nemohly chybět ani korále z prázdných šnečích ulit a vyfouknutých vajíček. Děti se těšily, že si vyrobí i svou malou Mořinku. Den jarní slavnosti byl opravdu prosluněný, a tak vylákal i mnohé rodiče, připojili se i žáci 1. a 2. třídy naší školy. Začali jsme pásmem tanečků, písní, básní a říkadel. Společně jsme pak vynesli Morénu ze vsi a s ní i poslední známky zimy a všeho, co s ní souvisí (nemoci, smutky…). Na konci vesnice už zbývalo pouze hodit Morénu do potoka. Proud unášel i malé Mořinky, aby se zima letos už nevrátila. Zpět neseme „létéčko“ – zelené větvičky, které symbolizují jaro a nový život, zpíváme jarní písně. Děkujeme za hojnou účast a společně prožité chvíle. Těšíme se na další společné akce naší školky.

[nggallery id=160]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram