fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
LAPAČE SNŮ

LAPAČE SNŮ

Ukázka práce dětí 4. a 5. třídy.

LAPAČE SNŮ

Pro Indiány jsou sny velice důležité, protože je považují za vzkazy duchů a značně ovlivňují jejich život. Lapač by měl mít tu vlastnost, že zlé noční můry zachytí v pavučince a první ranní paprsek je spálí, zatímco ty dobré nechá sklouznout po peříčku dolů, do duše spáče.. Legenda o vzniku říká, že za moudrou starou šamankou kdysi dávno přišla žena, které v noci stále plakalo dítě. Stařenka jí poradila, aby pro dítko vyrobila lapač zlých snů, že potom už plakat nebude. A světe div se - mrňous s lapačem nad sebou v noci klidně spal :-).

[nggallery id=165]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram