fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
"PERNŠTEJNI"

"PERNŠTEJNI"


Gotika-život rytířů za vlády Lucemburků - 4. května 2012

Pořad  je založen na hraných scénkách a komunikaci s diváky. Povídali si s námi o době 14. století,  době posledních rytířů, srovnávali jsme romantické představy s realitou tehdejší doby. Byl nám nabídnut pohled na jejich život v období, kdy na českém trůnu sedí rod Lucemburků.

Děti si vyzkoušely, jaké to bylo být rytířem, některé turnajové dovednosti, které musel rytíř ovládat a dozvěděly se  něco o jeho zbraních a výstroji.

V hraných scénkách také aktéři  přiblížili některé zajímavé okamžiky 14. století spjaté s vládnoucím rodem (např. Jan Lucemburský u Kresčaku, Karel IV. krotí vzpupné panstvo a buduje silnou říši, Václav IV. - slabý král, Zikmund a husité).

Součástí vystoupení je ukázka zbraní, zbrojí a oděvů daného historického

období.[nggallery id=167]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram