fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU

Stejně jako v jiných základních školách proběhl i v Českém Rudolci zápis do 1. ročníku. Konal se 30. ledna 2013 a bylo zapsáno 14 předškoláků. Při rozhovoru s dětmi učitelky sledovaly rozsah jejich slovní zásoby, výslovnost i schopnost bezprostřední komunikace. Budoucí prvňáčci ale také malovali a svoje dílka si podepsali. Z těchto aktivit bylo zřejmé, kdo z dětí je pravák a kdo levák, jak drží tužku, jestli zná barvy apod. Protože ve třídě mohli být přítomni i rodiče, v případě problému s držením psacího náčiní s nimi učitelky ihned probraly, jak toto zavčas odstranit. Svou zručnost prokázaly děti při zavazování tkaničky. Za svůj výkon byli všichni odměněni pamětním listem a drobnými dárečky, z nichž některé vyrobili žáci I. stupně ZŠ.

...a jak někteří budoucí prvňáčci okomentovali svoji účast na zápise?

Adélka Kravarová - "JÁ JSEM POSTOUPILA..."

Kryštůfek Šuškleb -  " JÁ JSEM TAM TAKY..."

Pro děti se zápis stává takovým malým svátkem. Dlouho se na něj připravují ve školce i doma, těší se, nemůžou se dočkat. Většina z nich tuto první zkušenost zvládla bez problému, možná jen ti trochu bojácnější měli větší trému a aklimatizace jim trvala déle.

Nejen budoucím prvňáčkům, ale i jejich rodičům přejeme do nové etapy jejich života mnoho sil, plno radosti a spokojenosti.

[imagebrowser id=230]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram