fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
VÝLET DO J. HRADCE

VÝLET DO J. HRADCE

Ve čtvrtek 6. června jsme jeli na výlet. My všichni školou povinní z prvního stupně naší školy. Nevěděli jsme předem ,  jestli nám bude přát počasí. Po deštivých dnech nás ale čekal sice zamračený, ale celkem „suchý“ den. Prvním bodem našeho výletového programu byla návštěva jindřichohradeckého zámku. Měli jsme v plánu projít trasu B – Středověký hrad, ale náš šikovný průvodce nám trasu prohlídky přizpůsobil a ušil ji na míru právě nám, žákům prvního stupně. Pak jsme zašli společně do města a zastavili celkem logicky u stánků se zmrzlinou, pizzou, ledovou tříští. Za to všechno a za jiné dárky jsme utráceli penízky v Panské ulici. Čekala nás ještě návštěva barevné fontány v pasáži svatého Floriána. Podívaná při krásné písničce Lucie Bílé Ave Maria byla úžasná, prostě úžasně barevná. Náš program se chýlil k historickému konci. Vrátili jsme se na zámecké nádvoří. Zde jsme zhlédli, ale také aktivně tvořili program o Karlu IV. Lucemburském. Dozvěděli jsme se o tomto panovníkovi opravdu hodně zajímavých věcí. Jak vypadal rytíř ve středověku, jak žil král a jeho kůň, malá ohňová show, ukázky řemesel, … Všechno nás zaujalo. Pak už nás čekal jen návrat domů. Byli jsme unavení, ale spokojení. Výlet se nám moc líbil.

[nggallery id=256]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram