fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
JAK NA ZOUBKY

JAK NA ZOUBKY

V pondělí 27. ledna 2014 si všichni žáci prošli malým školením o dentální hygieně. Po skupinách jsme se seznámili se školitelkou Martinou Terberovou, která pracuje v projektu Dentalalarm. Ten se zaměřuje na provádění správné ústní hygieny dětí ve školkách a ve školách. Proškolení je přizpůsobeno věku dětí, u malých dětí se začíná pohádkou o zoubku, k podání důležitých informací slouží powerpointová prezentace. Děti byly celou dobu zapojené do činnosti a nakonec si vyzkoušely pod odborným vedením školitelky, jak se správně čistí zuby. Za tím účelem si přinesly svůj zubní kartáček. Všichni se dozvěděli mnoho zajímavých a potřebných informací. Ostatně víme, že když zuby bolí, není to nic veselého, a právě proto je zubní hygiena tak důležitá. Když si budeme správně čistit zuby, ušetříme si spoustu bolesti a starostí.

Děti určitě zajímavé poznatky řeknou doma svým rodičům a třeba tím pomohou i jim při správné péči o zuby.

[imagebrowser id=297]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram