fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
SPOLKOVÝ DŮM VE SLAVONICÍCH

SPOLKOVÝ DŮM VE SLAVONICÍCH

V pondělí 17. února se žáci 7. – 9- ročníku vydali hned ráno na návštěvu Slavonic. Jejich cílem byl nově otevřený Spolkový dům, který provozuje Slavonická renesanční o.p.s. Tato společnost pořádá kromě jiného i vzdělávací programy pro žáky základních i středních škol. Ten pondělní byl zaměřený na české pohraničí během a po 2. světové válce.

Nejdříve si všichni prohlédli nově rekonstruovaný dům a jak později hodnotili, moc se jim líbil. Pak přišla na řadu prohlídka výstavy, komentované promítání fotografií, také promítání dvou dokumentárních filmů a beseda s hostem z Ústavu pro studium totalitních režimů. Později přišla na řadu i samostatná činnost s pracovními listy. Celé dopoledne žáci strávili v pěkném prostředí a dozvěděli se i zajímavé poznatky z tohoto citlivého historického tématu.

Určitě rádi Spolkový dům ve Slavonicích zase navštívíme, vždyť to máme, jak se říká, „za bukem“.

[imagebrowser id=309]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram