fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
O HUDBĚ POUTAVĚ A JINAK?

O HUDBĚ POUTAVĚ A JINAK?

Ve čtvrtek 7. května k nám do školy zavítal pan Macků se svou přednáškou o vývoji hudebních nástrojů od pravěku po současnost. Program byl formou rozdělený podle věku dětí, ti nejmenší se dozvídali zajímavosti o hudbě a nástrojích formou pohádky. Nabídek na různé vzdělávací programy je spousta, také už jsme se „spálili“, a proto vždycky čekáme, jaký bude program, který jsme ještě neviděli. A pan Macků nezklamal. Poutavě vyprávěl o tom, jak se hudební nástroje vyvíjely od pradávna až po současnost, několik desítek nástrojů s sebou přivezl, kromě jiných i originální kousky, jež sám vyráběl. Vyslechli jsme ukázky známých klasických i moderních skladeb, které nám na některé nástroje zahrál. Je až neuvěřitelné, že tento zajímavý člověk, učitel matematiky a fyziky, umí hrát na 170 hudebních nástrojů, aniž by kdy navštěvoval jakoukoli uměleckou školu nebo výuku hry na nástroj. Je zřejmé, že je to jeho velký koníček. Rozhodl se, že se o něj podělí s dětmi ve školách. Udělal dobře, protože zejména žáky 2. stupně zaujal opravdu hodně. V závěrečné části programu si mohli vyzkoušet hru na některých nástrojích, zeptat se na cokoli. Pan Macků ochotně a rád odpovídal, některým dětem se ani nechtělo odcházet na oběd. Když jsme se loučili, řekl, že se mu na naší škole moc líbilo, že děti se tu chovají jinak než ve velkých školách, jsou otevřenější a srdečnější, a tak že tomu bývá právě v malých školách, jako je ta naše. Potěšil nás svým nadšením a láskou k hudbě.
Mgr. Naďa Teclová

[imagebrowser id=387]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram