fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
UMĚLECKÉ ZÁŽITKY Z NAŠÍ ŠKOLY

UMĚLECKÉ ZÁŽITKY Z NAŠÍ ŠKOLY

[nggallery id=382]Slova nemají být prázdná, mají předávat svá poselství. Takto poeticky bychom mohli zahájit příspěvek o recitační a pěvecké soutěži, která proběhla v naší škole 25. května. Není jednoduché motivovat děti k recitaci a zpěvu. Je jiná doba, děti mají jiné záliby. Přesto každý rok pořádáme soutěž v uměleckém přednesu a nikdy nejsme zklamáni, protože zažijeme příjemné kulturní odpoledne s hezkými básničkami a písničkami. Letos se přihlásilo do obou soutěží celkem 26 dětí. Výkony byly různorodé, některé byly lepší, některé horší. Ale cení se také odvaha. Vždyť vystoupit před publikem, zvládnout trému a předvést nějaký výkon, to také není jednoduché. Ceníme si přednesu všech, kteří se zúčastnili. Na tomto místě zmíníme děti, které svým výkonem nejvíce zaujaly. V recitaci nejmladších zvítězil Přemek Lojka, druhé místo obsadil František Kučera, třetí byla Mia Holzknechtová. V kategorii recitace na druhém stupni třetí místo obsadily – Kateřina Racková a Františka Racková, na druhém místě byl Václav Dušejovský, vítězkou se stala Tereza Slabá. V pěvecké soutěži bylo celkem 7 soutěžících. Zvítězila Kateřina Racková, na druhém místě se umístil Bedřich Nehyba, třetí byl Miroslav Nehyba. Gratulujeme, děkujeme za příjemný kulturní zážitek a těšíme se zase za rok.
Mgr. Naďa Teclová
V soutěži se objevila také autorská poezie. Báseň žákyně 9. ročníku Františky Rackové recitovala Kateřina Racková.
Osoba Měsíce
Františka Racková
Nebojí se
sám na obloze
ozařuje střechy v temnotě

Září tmou
svou tváří bledou
na nic si nehraje
je sám sebou

Nenosí masku
je tím, čím je
a sám bez nikoho
nebem putuje

I přes stíny všude kolem
v klidu je na svém místě
dívá se do snů
sám je snem

Promlouvá
svou němou tváří
je upřímný
neposmívá se
nepomlouvá

Někdy je vcelku
někdy ho cosi užírá
někdy žije
někdy umírá

Někdy ho vidíš
někdy ne
on tě tiše pozoruje
hlídá tajemství nocí

Co mu svěříš?
Řekni mu cokoli …
Neprohloupíš …

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram