fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
KAM PATŘÍM

KAM PATŘÍM

Úspěšný výlet do Českých Budějovic? 9. června 2015 jsme se zúčastnili závěrečné prezentace dvouletého projektu KAM PATŘÍM, které pro základní školy připravilo Biskupství českobudějovické. Dva roky jsme plnili zadané úkoly, na závěr jsme úspěšným dramatickým vystoupením o Babylónské věži a představením naší školy v Jeremiášově koncertní síni Jihočeské filharmonie účast v projektu slavnostně zakončili. Součástí programu byla recitace básně o místě, kde žijeme. Báseň, inspirovanou Českým Rudolcem a školním životem, napsala naše talentovaná deváťačka Františka Racková. Byla ze všech nejlepší. Děkujeme za její krásnou poezii.

Františka Racková
KLÍČ V NÁS

Tisíckrát tam a zpátky
Tisíckrát slyšet zvonek hrát
Učitelský zpěv
rozléhá se po chodbách
A chemické látky
pohání stud
smích
vztek
a zmatky v nás
Ale správný dojem
v očích jas
zastavit se v čase
Místo z jiného světa
V hlavě hymnus
pohled do Kanady
A ve stopách gotických
zůstat ve snu
zůstat tady
V bráně do klidu
V okně do dávna
Tajemné chodby zámku
zámek v srdci
a klíč?

[nggallery id=402]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram