fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
Projekt - DEN EVROPSKÝCH JAZYKŮ 25. září 2015

Projekt - DEN EVROPSKÝCH JAZYKŮ 25. září 2015

25. září je vyhlášen jako Den evropských jazyků. Každý rok se na různých místech konají akce zaměřené na poznání jazyka, kultury i zvyklostí různých evropských zemí. Také naše škola se letos do projektu zapojila. Navázali jsme přitom také na několikaletou spolupráci se základní školou v Nové Bystřici, s jejímiž žáky jsme i o letošních prázdninách zúčastnili jazykově vzdělávacího pobytu v Anglii. V rámci Dne evropských jazyků jsme se zaměřili na Španělsko. Zatímco žáci prvního stupně plnili aktivity ve škole v Českém Rudolci, žáci druhého stupně odjeli do školy v Nové Bystřici a odtud pak ti nejstarší a v angličtině nejzdatnější do J. Hradce. V Muzeu fotografie se společně s deváťáky z Nové Bystřice zúčastnili zeměpisné přednášky zaměřené na španělsky mluvící země, která ale celá probíhala právě v angličtině. Žáci, kteří zůstali v Nové Bystřici, měli před sebou důležitý úkol. Reprezentovali totiž naši školu v soutěži, která měla ověřit jejich znalosti o Španělsku. V konkurenci s žáky z Nové Bystřice suverénně vyhráli. V další části dopoledne si potom s ostatními uvařili tradiční španělské jídlo – paellu, v tělocvičně „krotili“ býky, hráli fotbal nebo skládali puzzle se španělskou tematikou. V učebně PC psali pozvání do Čech a mohli shlédnout zajímavé filmy o Španělsku. Ve výtvarné dílně si mohli namalovat španělskou tanečnici. Ale i žáci prvního stupně měli bohatý program. Naučili se několik španělských slov, pozdravy mnoha evropských zemí, ve výtvarné dílně tvořili tradiční španělský vějíř a symbol Španělska – býka a v tělocvičně odehráli fotbalový zápas. Všichni si netradiční dopoledne užili a domů odcházeli nejen plní nových informací, ale hlavně zážitků. Co všechno se odehrávalo, si můžete prohlédnout na fotografiích.

Tak zas třeba za rok?

[nggallery id=419]

...fotodokumentace "výjezdních" aktivit v  J. Hradci a Nové Bystřici...

[nggallery id=420]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram