fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
Anglie 2015 – putování královské

Anglie 2015 – putování královské

Ve dnech 15. – 21. srpna 2015 se žáci naší školy již poněkolikáté zúčastnili jazykově-poznávacího zájezdu do Anglie. Finanční prostředky byly získání z grantu OPVK – výzva 56. V letošním roce se zájezdu kromě žáků z Nové Bystřice, se kterými jezdíme pravidelně, zúčastnili i žáci z Deštné a Starého Hobzí. Tématem srpnového zájezdu byla královská Anglie. Žáci navštívili Buckinghamský palác, letní sídlo královny Windsor, bývalé vězení a místo, kde jsou uloženy královské korunovační klenoty – Tower of Landen, nahlédli do přísně střežené ulice Downing Street nebo obdivovali fontánu a kostru koně v nadživotní velikosti na Trafalgarském náměstí. Také navštívili vyhlášené letovisko Angličanů Brighton, kde na pláži sbírali mušle i drobné kamínky a prohlédli si krásy podmořského světa v podmořském akváriu Sea Live. Někteří si také vyzkoušeli ruční výrobu provazu v docích Chatham. Zde pro ně byla velkou atrakcí také prohlídka ponorky s kruhovými průlezy místo dveří, které v některých místech byly velmi úzké. Sportovní fanoušci byli ve svém živlu při návštěvě jednoho z největších stadionů v Evropě – Wembley. Prohlídka hráčských šaten, focení fotbalistických dresů nebo atmosféra při vstupu hráčů na stadion byla hlavně pro kluky nezapomenutelným zážitkem. Žáci cestovali nejen autobusem, ale vyzkoušeli i každodenní dopravní prostředek Londýňanů – nadzemní dráhu a projeli se také lodí po Temži. I letos byla součástí zájezdu výuka angličtiny. Konverzace s rodilými mluvčími o tématech z každodenního života obohatila žákům jejich slovní zásobu a pomohla také odbourat strach a stud mluvit v cizím jazyce. Díky ubytování v rodinách se žáci také seznámili s tradičními anglickými pokrmy i zvyklostmi. Zájezd splnil všechna očekávání.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram