fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
JESTLIPAK VÍTE...co bylo 11. 11. 2015

JESTLIPAK VÍTE...co bylo 11. 11. 2015

[imagebrowser id=444]

V předadventním čase se sešly děti naší mateřské a základní školy, aby oslavily společně se svými blízkými svátek sv. Martina.

Přípravy začaly několik týdnů před akcí. Děti se učily nové písničky o Martinovi, pekly perníčky, vyráběly si lucerničky a plakáty pro veřejnost. Seznámily se s legendou o svatém Martinovi a jeho poselstvím. V podvečer  11. listopadu se všichni sešli před mateřskou školou, zapálili si svá světýlka a společně prošli obcí k zámku. Po chvilce napjatého očekávání přijel Martin na bílém koni. O sladké perníčky, které přivezl, se děti rozdělily stejně jako sv. Martin o svůj plášť. Většina účastníků ukončila večer v Zájezdním hostinci. Pro děti zde byl nachystaný teplý čaj, dospělí mohli ochutnat první letošní víno nebo svatomartinskou husu. Slavnostní atmosféru dotvářela výstava výtvarných prací a keramických výrobků dětí se svatomartinskou tématikou.                                               Letošního už 12. ročníku se zúčastnila skoro stovka dětí. Snad se příští rok tato slavnost  také vydaří a třeba Martin přiveze i trošku sněhu.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram