VESELÉ ZOUBKY

Ve středu 17. února proběhla u prvňáčků projektová hodina „Veselé zoubky“. Prvňáčci se seznámili s tím, co jsou to vlastně zuby, kolik a jaké druhy zubů máme a z čeho jsou tvořeny, v podobě pohádky se Hurvínkovi podívali na zoubek, zkoušeli si různé interaktivní programy věnované chrupu a vyplnili si zábavně pojatý pracovní list. Dokonce si přinesli i vlastní zubní kartáček a pastu a čistili si svoje prořídlé, mléčné zoubky. Z hodiny si žáčci odnesli dárkovou taštičku od Drogerie DM, která obsahovala dětský kartáček na zuby, vhodnou zubní pastu pro děti, žvýkačky po jídle a také přesýpací hodiny, které odměřují dobu čištění zubů. Hodina věnovaná péči o zuby se dětem velmi líbila. Žáci se naučili, jak si správně vyčistit zuby, ale záleží na rodičích, jak své děti budou kontrolovat, aby se správně staraly o své zoubky a měly je zdravé.

Mgr. Eva Kudrnová