Projekt - VÝTVARNÉ DÍLNY - VITRÁŽ

Během úterního dopoledne se děti z 1. stupně postupně seznamovaly s novou technikou - malbou na sklo. Milé paní z Výtvarné dílny v Zahrádkách se k nám dostavily s množstvím nejrůznějším skel a sklíček různých tvarů a samozřejmě také s lihovými barvami na sklo. Pro mnohé děti byla tato výtvarná technika zcela novým poznatkem. Bylo jim pečlivě vysvětleno, jak správně postupovat a i díky tomuto odbornému vedení vznikala zcela originální dílka - náušnice, přívěsky, závěsná sklíčka do oken. Všechny výrobky si děti vzaly domů, aby jimi potěšily své rodiče. Odpolední malování na II. stupni se neslo již v duchu složitějších prací. Vytvářeli malé zdobené tabulky budˇčtvercového nebo obdélníkového tvaru. Předem připravené náměty jim byly dobrým vodítkem při práci s barvami a o hodně jejich snažení zjednodušily.

I školkáčci si vyzkoušeli, jak se s barvami pracuje a připravili malé překvapení pro maminky.