PERLIČKY Z NAŠÍ ŠKOLKY

-„Děti, kdo se těší na oběd?“ Viktorka si hladí bříško: „Já mám hlad jako kočka.“

-„Haničko, pomůžeš mi uklidit kaštánky?“ ptá se p. učitelka. „ No, teď zrovna nemám čas!“ odpoví Hanička!

-„Ten ručník je na prd !“ ( měl utržené poutko ) Matýsek K.

-„P.uč. Danča  měla včera narozeniny.“ říká Lukášek. „A kolik jí bylo?“ ptá se děda. „Včera 95, dneska 99!“

-P.uč.: „Děti chodíme a neběháme!“ Terezka S. řekne: „Žádnou soutěž nemáme!“

-„Paní učitelko, kam dnes  půjdeme na procházku?“ Kam bys chtěla jít, Haničko?“ „No, mohly bychom jít do  Markvarecký kavárny!“

-Děti vidí mouchu. Jeden volá: „Muha“,druhý nato: „Muka.“

-Terezka A. říká: „Paní učitelko, kde mám větrník?“ Chce vyndat z poličky vějíř, který si přinesla z domova.

-Paní učitelka říká: „Dívám se kdo hezky leží a bude moci vstávat.“ Péťa odpoví: „Mě už bolí hrozně nohy od toho ležení!“

- Děti se učí píseň, ve které se  zpívá  „Advent“. Terezka A. opakuje v šatně slova písně a místo „Advent“ řekne „ Agent.“

-Elenka sdílí radost z narození malé sestřičky. P.uč. se ptá: „A co papá takové miminko?“ Elenka odpoví: „Kozu!“

-Honzík si vzal dřevěného ptáčka a pípá s ním okolo   holčiček. Terezka S. říká: „On nás opípal!“

-Děti sdílí zážitky z Velikonoc. Matýsek K. říká: „Já mám plácačku na holky.“

-„Eliško, Terezka už chce pomoc, už je jí husí kůže!“ Chelsí

-Jiřík se po obědě protahuje: „ Já jsem ale hubený.“ P.uč. Danča se protahuje také a Jiřík na to: „Zato ty máš břicho jako medvěd!“

-„ Děti, jaké kytičky kvetou na jaře?“ „ Na jaře kvetou marcipány.“     Matýsek M.

-„Co to máš na ruce?“ „Pupa, pupa“ křičí Natálka. Po ruce jí lezla moucha.

-Lukášek říká, že si na kole udělal bouli. Přidala se Terezka B: „ Já jsem taky spadla na Nový Svět.“

-Eliška G. si jde přidat maso. P. kuchařka jí odpoví: „Maso už není na přidání.“ Eliška řekne: „A kdo to sebral?“

-„ Mě z toho zpívání šly kalhotky do prdelky!“ Terezka B.

„My jsme byli včera na houbách a tatínek dostal švihadlo!“         Terezka A.

Matýsek K. si hraje se zvířátky a staví jim ohrady. Říká: „Já mám pěknou postavičku.“ (myslí zvířátko)