fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
Lyžařský kurz Nová Bystřice

Lyžařský kurz Nová Bystřice

V únoru se žáci naší školy vypravili na lyžařský výcvik. V minulém roce nám sněhové podmínky nepřály, proto letos vyjely všechny čtyři třídy druhého stupně v doprovodu dvou pedagogů (Vlasty Dušejovské a Jindry Semotánové) a dvou lyžařských instruktorů (Vladimíra Semotána a Jiřího Nerada). Po dlouhém rozvažování padla volba na sjezdovku Hradiště u Nové Bystřice, kde je umělé zasněžování, dostatečné zázemí pro lyžaře a velmi vstřícný personál. Pěkné ubytování jsme měli v penzionu Na Bojišti. Tady se také vzorně starali o naše večeře. Obědvali jsme přímo u sjezdovky, kde nám pan Müller každý den přichystal výborné polední menu.

Trénovat sjezd jsme začali hned v pondělí dopoledne. Téměř dvě třetiny dětí stály na lyžích poprvé. Začaly pozvolným seznamováním s lyžemi na dětském vleku. Ti zkušenější zdokonalovali získané dovednosti. Počasí nám celý týden přálo. Sluníčko a pěkný sníh na sjezdovce nám nahradily „opravdové hory“. Pouze v úterý nám ranní déšť znemožnil lyžovat, ale naše svaly prověřila blízká kuželna a odpoledne jsme se vypravili do muzea veteránů. Pan majitel nám tu poskytl zasvěcený výklad o amerických předválečných automobilech.

Večery jsme každý den vyplňovali prohlížením fotek a videí z výcviku, zahráli si improvizované „Co na to Češi“ a „Pevnost Bojiště“. Odměny sice nebyly takové, jako v televizi, ale nasazení všech aktérů bylo určitě ještě větší.

Celý pobyt vyvrcholil v pátek závodem ve slalomu. Všichni dokázali projet trať s přehledem. V kategorii chlapců měl nejlepší čas Tomáš Procházka z 6. třídy a celkovou vítězkou se stala Kateřina Racková z 9. třídy. Ceny vítězům přijel předat pan starosta Luděk Plucar, který i pochvalně ohodnotil průběh kurzu a lyžařské dovednosti dětí. Spokojení byli jistě všichni s pěkně stráveným týdnem. K tomu přispěli i zaměstnanci OÚ Český Rudolec a sponzoři, kterým děkujeme za pomoc.

další foto na www.zsceskyrudolec.cz

Jindra Semotánová

[nggallery id=533]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram