fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
PĚVECKÁ A RECITAČNÍ SOUTĚŽ

PĚVECKÁ A RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Ve čtvrtek 6. dubna se některé odvážné žákyně a neméně odvážní žáci zapojili do soutěže v recitaci a ve zpěvu. Proč „odvážní“ …? Na tomto soutěžení je totiž skoro nejtěžší vypořádat se s vlastní trémou. A zvládli to vlastně všichni, kteří se soutěže zúčastnili. Recitovalo celkem třiadvacet soutěžících, zpívalo jedenáct dětí. Umělecké výkony byly různé, někteří účinkující mají před sebou ještě trochu práce, aby svoji recitaci nebo zpěv „vypilovali“, ale zároveň jsme zažili i velmi zdařilé umělecké výkony. Zmíním krásný zpěv Nikoly Březinové, velmi dobré výkony talentovaných bratrů Nehybových, výbornou recitaci Terezy Slabé a Václava Dušejovského nebo 65 slok Erbenovy balady Svatební košile v podání Kateřiny Rackové. Na soutěži jsme měli příležitost slyšet slovenštinu Lenky Výletové i posoudit (dle mnoha názorů) skvělý autorský počin Anety Fukové, která recitovala vlastní báseň Samson a jeho osud. Určit vítěze v jednotlivých kategoriích bylo chvílemi obtížné, ale nakonec porota rozhodla, že vítězství v jednotlivých kategoriích získali tito účinkující: RECITACE -  Barbora Teturová (2. ročník), Bedřich Nehyba (6. ročník), Tereza Slabá  (9. ročník); ZPĚV -  Nikola Březinová (2. ročník), Bedřich Nehyba (6. ročník). GRATULUJEME!

Výsledková listina

RECITACE:

I. kategorie – 1. Barbora Teturová, 2. Miroslav Nehyba, 3. Kateřina Procházková

II. kategorie – 1. Bedřich Nehyba, 2. Dominik Ježek, 3. Adéla Rumplíková

III. kategorie – 1. Tereza Slabá, 2. Václav Dušejovský, 3. Lenka Výletová

ZPĚV:

I. kategorie – 1. Nikola Březinová, 2. Miroslav Nehyba, 3. Ondřej Bártů

II. kategorie – 1. Bedřich Nehyba, 2. Lenka Výletová, 3. Kateřina Racková

Mgr. Naďa Teclová

[nggallery id=548]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram