fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
UKLIĎME ČESKO

UKLIĎME ČESKO

[nggallery id=554]
Dne 21. 4. jsme jako každý rok oslavili Den Země úklidem okolí obce Český Rudolec. Naše škola se již třetím rokem zapojila do celostátní akce ,,Ukliďme svět, ukliďme Česko“

Vybavili jsme se pracovními rukavicemi, pytli na odpadky a po skupinkách se vydali uklízet podél silnic ve směru na Markvarec, Valtínov, Penikov, Radíkov a Lidéřovice. Prvňáčci a druháci uklízeli víceúčelové hřiště a jeho okolí. Během tří vyučovacích hodin bylo naplněno přes 40 pytlů. Děti si úklid užívaly a měly z každého nalezeného kusu odpadu radost. A jaké byly nejkurióznější úlovky? Tak například pneumatika kola traktoru, zavařené okurky, televize, vysavač, umělé květiny nebo dětský bazének.

Letošní Den Země se i přes chladné počasí vydařil. Ošleháni větrem jsme se navraceli do školy s dobrým pocitem, že jsme pomohli vyčistit okolí naší obce.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram