fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
PERNŠTEJNI - skupina historického šermu

PERNŠTEJNI - skupina historického šermu

V úterý 16. května jsme v naší škole opět po nějaké době přivítali muže z pardubické agentury Pernštejni. Vzdělávací dějepisný program se zaměřením na Vikingy byl opravdu zajímavý. Vikingové, jinak také Normané či Varjagové, byli skandinávští mořeplavci, kteří se v 9. – 11. století vydávali na výpravy do různých částí světa. Mimo jiné se dostali také k pobřeží dnešní Kanady. Dva ztepilí „válečníci“ nám svými mocnými hlasy vyprávěli o životě Vikingů, o jejich výpravách, o společenském systému, o odívání, také o mytologii a náboženství. Povídání to bylo opravdu zajímavé. Ale možná ještě přitažlivější byly akční scény programu. Pernštejni s sebou přivezli model vikingské lodi, z žáků vybrali desetičlennou posádku, kterou vybavili helmami a štíty. Předvedli vikingské způsoby boje na souši a na závěr také ukázku souboje chladnými zbraněmi. Celý pořad byl protkaný humorem. Pernštejni jej zakončili výzvou, aby lidé mezi sebou řešili spory ne bojem, ale smírem. Hodina s pány od Pernštejnů se nám všem opravdu moc líbila.
Mgr. Naďa Teclová

[imagebrowser id=559]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram