fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
„MŮŽU BÝT STAROSTOU?“

„MŮŽU BÝT STAROSTOU?“

[ngg_images source="galleries" container_ids="562" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="240" thumbnail_height="160" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="1" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="1" show_slideshow_link="1" slideshow_link_text="[Ukázat prezentaci]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Žákovský parlament ZŠ a MŠ Český Rudolec pořádal v pátek 26. května projektový den.
Jeho název „Můžu být starostou“ napovídá, čeho se naše páteční činnosti týkaly. Parlamenťáci připravili pro své spolužáky návštěvu Obecního úřadu v Českém Rudolci s tím, že se nejednalo jen o exkurzi, ale byl to otevřený pohled do profesního života lidí, kteří v obecním úřadě pracují. Příprava akce trvala několik týdnů, kdy členové parlamentu zjišťovali informace, připravovali si otázky a diskutovali o organizaci vybraného dne. Vrcholem příprav byla návštěva parlamenťáků v rudoleckém úřadu ve středu 24. května. Jejich úkolem bylo „vyzpovídat“ zaměstnance úřadu a pana starostu a získat od nich co nejvíce zajímavých informací o jejich práci. Pak své poznámky a materiály zpracovali a ve skupinách připravili stručné prezentace. V pátek se tvůrčí základnou parlamenťáků stala zasedací místnost OÚ, kde postupně přivítali žáky všech tříd a seznámili je se svými prezentacemi. Žáci pak na přiměřenou dobu (aby co nejméně narušili chod úřadu) navštívili přímo obecní úřad a měli možnost setkat se a diskutovat se zaměstnanci o jejich práci, o obci atd. Takto se vystřídaly celkem čtyři skupiny dětí, takže páteční dopoledne na úřadě bylo docela akční. Počasí bylo skvělé, nálada též a ohlasy na tuto aktivitu byly také velmi příznivé. Členové parlamentu se opravdu snažili a dostávají za svou práci velkou pochvalu. Předvedli další zajímavou metodu výuky. Podmínkou úspěchu ale byla spolupráce zaměstnanců úřadu a pana starosty. Vyslovujeme jim obrovský dík za trpělivost a ochotu, se kterou k projektu přistoupili. DĚKUJEME!
Na tomto místě je dobré připomenout, že naše škola je součástí programu Škola pro demokracii, který připravuje Centrum občanského vzdělávání, Fakulta humanitních studií UK Praha. Byla vybrána do úzké skupiny (přibližně 25 členů) pilotních škol, ve kterých probíhá dvouletý projekt ověřování činnosti žákovských parlamentů. Na konci školního roku budeme hodnotit nejen v naší škole, ale také na třídenním setkání zástupců všech pilotních škol, jak se nám dařilo projekt uskutečňovat. Už teď můžeme vyjádřit názor, že jsme obstáli se ctí a na společném setkání v Žirovnici máme co prezentovat. Na závěr tohoto příspěvku děkujeme za celoroční práci všem členům žákovského parlamentu. Zde jsou jejich jména: Ellen Pátková (2.), Ondřej Bártů (2.), Karolína Pátková (3.), Nikola Krejčová (3.), Dominik Ježek (4.), David Šiller (4.), Jan Tesař (5.), Tomáš Konečný (5.), Štěpán Kučera (6.), Lukáš Zamazal (6.), Tomáš Novák (7.), Vojtěch Pátek (7.), Andrea Zeiserová (8.), Tereza Tesařová (8.), Tereza Slabá (9.), Lenka Výletová (9.).
Koordinátorka ŽP Mgr. Naďa Teclová

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram