fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
Na výletě ve Slavonicích

Na výletě ve Slavonicích

[ngg_images source="galleries" container_ids="571" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="240" thumbnail_height="160" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="1" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="1" show_slideshow_link="1" slideshow_link_text="[Ukázat prezentaci]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

V pondělí 19. června se žáci druhého stupně vydali na výlet do Slavonic. Možná to zní trochu překvapivě. Slavonice jsou přece „za bukem“ a na výlety se jezdí někam „daleko“. Ale my jsme zjistili, že prima výlet se dá užít, i když nestrávíte několik hodin cestováním v autobuse.               Na programu jsme měli návštěvu slavonického podzemí (většina z nás tam byla poprvé), pak následovalo malování mařížské keramiky. V plánu bylo také muzeum samorostů. To jsme ale nestihli, protože po nezbytném občerstvení zmrzlinou a ledovou tříští a také utracení kapesného za „důležité“ drobnosti jsme se vydali na poslední etapu výletu. Tou byla pěší túra   po Graselově stezce ze Slavonic do Českého Rudolce. Bylo pěkně horko a někteří měli docela problém přibližně 11 km trasu ujít. Nakonec to zvládli všichni a cestou jedna skupina prozkoumala i Graselovu sluj, Psí hřbitov nebo Schillerovy kameny. Výlet se nám líbil, nechyběl adrenalin pod zemí, někteří mají na památku vlastnoručně malované hrníčky. Těšíme se na další putování zase za rok.

Mgr. Naďa Teclová

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram