fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
SETKÁNÍ S DRAMATICKÝM UMĚNÍM

SETKÁNÍ S DRAMATICKÝM UMĚNÍM

[ngg_images source="galleries" container_ids="634" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="240" thumbnail_height="160" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="1" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="1" show_slideshow_link="1" slideshow_link_text="[Ukázat prezentaci]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Začal nový školní rok, čeká nás desetiměsíční práce a někdy i zábava. První rozptýlení ve vyučování jsme si dopřáli v pátek 15. září. Přijeli za námi herci z Divadélka pro školy z Hradce Králové. Proběhla dvě představení – obě v kulturním domě, abychom si více navodili divadelní atmosféru. Pro mladší žáky a děti z MŠ se hrála veverka Zrzečka. Starší žáci, od čtvrťáků po deváťáky, zhlédli Divadelní cestopis. Dva skvělí herci nám přiblížili nejznámější divadelní hry evropské dramatiky. A tak jsme viděli ukázky z Shakespearova HAMLETA, Moliérova ZDRAVÉHO NEMOCNÉHO, Rostandova CYRANA Z BERGERACU, Goldoniho SLUHY DVOU PÁNŮ a z MARYŠI bratří Mrštíků. Umělecké provedení bylo odlehčené skvělým kontaktem s publikem, zároveň poučné výstižným podáním informací o autorovi a jeho díle. Do představení herci aktivně zapojili diváky. Ale hlavně bylo celé představení zábavné, nikdo se nenudil a na konci se stalo něco, s čím se u školních programů hned tak nesetkáváme. Diváci si herce několikrát vytleskali zpět na jeviště a potlesk to byl opravdu „upřímný“. Báječný program! Těšíme se, že Divadélko pro školy z Hradce Králové pozveme znovu.       Mgr. N. Teclová

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram