"PŘEBREPTY" ze školky

Dívka říká "Sprcháčovat"  ( Sprchovat )

Teta Jana říká: "Já tam nedosáhnu, jsem malá!  Chlapec na to - "Tak musíš vyrostnout".

Dívka se ptá učitelky:  "Dneska budou zase třídní schůdky?" - myslí třídní schůzky pro rodiče.

Paní učitelka se ptá: "Děti, jak se jmenuje ten, kdo napíše knihu?" - chlapec volá: "Pan Knížek!"

Vypnutá elektřina - p. učitelka říká: "Nejde proud!" - dívka říká: "Rozbila se baterie! Počkáme, až se ta baterie vrátí."

P.učitelka se ptá: "Jak se jmenuje povolání, při kterém je potřeba smetáček a lopatka?" - dívka se hlásí a odpovídá: "Uklizečka nebo úklidář!"

P.učitelka se ptá dětí: "Co musí být na obálce, abychom mohli poslat dopis?"- chlapec vykřikne "Poznámka!"

Děti přicházejí na svačinu a na tácku mají na výběr chléb suchý a s pomazánkou - chlapec říká: "Já si vezmu pomazaný!"