fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
Evropský den jazyků

Evropský den jazyků

Ve čtvrtek 27. září jsme na základní škole měli již po několikáté projektový den zaměřený na jazyky. O jeden den jsme si posunuli Evropský den jazyků, který se od roku 2001 slaví 26. září.  Několik hodin z výuky jsme věnovali aktivitám jako např. výtvarné ztvárnění abecedy, říkání jazykolamů, hledali jsme jména a pozdravy, přehrávali si scénář pohádky a tvořili pexesa. To všechno v několika jazycích. Také jsme si zkoušeli znakovou řeč a luštili zprávu psanou Morseovou abecedou. Pouštěli jsme si různá videa, která natáčeli Češi v jiných zemích nebo kde cizinci mluvili česky. Četli jsme si v dvojjazyčných knížkách. Snad si každý našel něco, co ho zaujalo a užil si trochu jiné dopoledne.

Mgr. Jana Karásková

    

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram