fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
Fenomén Karel Čapek

Fenomén Karel Čapek

 

Letos oslavujeme 100. výročí vzniku samostatného Československa a připomínáme si při té příležitosti významné osobnosti českého národa. K opravdu výjimečným postavám české literární historie patří prozaik, dramatik, překladatel, filozof, žurnalista a autor knih pro děti - Karel Čapek. Uměleckou osobnost Karla Čapka jsme si připomněli v pátek 7. září 2018. V kulturním domě předvedli herci oblíbeného Divadélka pro školy z Hradce Králové dětem několik dramatických ukázek. Herecké etudy plné humoru, ale také vážných společenských motivů, byly inspirovány Čapkovými díly Loupežník, Adam Stvořitel, Trapné povídky nebo Bílá nemoc. Mladší žáci zhlédli ukázky z Devatera pohádek. Osobnost spisovatele Karla Čapka si naši pozornost svým nadčasovým dílem určitě zaslouží.

Divadelní program se všem dětem líbil, protože byl nejen poučný, ale i zábavný.

Mgr. N. Teclová

[ngg_images source="galleries" container_ids="727" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="240" thumbnail_height="160" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="1" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="1" show_slideshow_link="1" slideshow_link_text="[Ukázat prezentaci]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram