fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
PÍSAŘSKÁ DÍLNA

PÍSAŘSKÁ DÍLNA

Do moderní pedagogiky patří i zážitkové metody, a tak se jednoho únorového úterý žáci sedmého ročníku na chvíli stali středověkými mnichy. V dávných dobách byli právě obyvatelé klášterů významnými nositeli vzdělanosti, protože uměli číst a psát. Středověké knihy byly před vynálezem knihtisku ručně opisovány a zdobeny krásnými obrázky a iniciálami. Sedmáci si při svíčkách v přítmí učebny zkusili napsat na pergamen úryvek překladu legendy o svatém Václavu. Použili netradiční psací náčiní – pravý husí brk a inkoust. Atmosféru dotvářela reprodukovaná chrámová hudba inspirovaná středověkem. „Hodina mnichů“ žáky rozhodně zaujala.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram