fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
Cesta jarním lesem

Cesta jarním lesem

Jarní cestu lesem podnikly děti z druhého stupně ZŠ v úterý 16. dubna.

Společně jsme se vydali do „Lágru“ ráno kolem osmé hodiny. Před školou na nás čekaly dvě skvělé lektorky z Lesů České republiky, které nás celým dopoledním programem provázely. Pracovní listy s obrázky a úkoly jsme vyplňovali průběžně. Během putování lesem jsme měli několik stanovišť, kde jsme se dozvídali zajímavosti, řešili jsme různé úkoly a zkoušeli jsme si prakticky práci lidí v lese. Kdo je lýkožrout smrkový? Jak vypadá dub červený? Jak se měří výška stromu? Co znamená „lógr“ pod stromem? Jak se měří „kubíky“ dřeva? Co je to „kazatelna“? Na tyto otázky jsme dostávali přesné, odborné a zajímavé odpovědi. Odměnou na závěr našeho lesního putování bylo vyhodnocení nejlepších řešitelů úloh v pracovním listu a opékání buřtíků. Také jsme si mohli vyzkoušet lukostřelbu a zastřílet si z praku. Někteří si zastříleli trochu jinak - šiškami po sobě navzájem. Stihli jsme i postavit domeček z mechu a větviček. Dopoledne jsme strávili příjemně, pohybem jsme prospěli své kondici a počasí nám také přálo. Cesta jarním lesem se nám opravdu líbila. Děkujeme všem zaměstnancům z Lesů ČR, kteří pro nás tuto akci připravili.

Mgr. N. Teclová

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram