fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
Poznáváme les a jeho tajemství

Poznáváme les a jeho tajemství

Dne 15. 4. 2019 společnost Lesy ČR uspořádala pro žáky 3. – 5. ročníku projekt s přírodovědnou tématikou, který jsme si pojmenovali ,,Poznáváme les a jeho tajemství“. V 8 hodin na žáky před školou čekaly dvě zaměstnankyně lesní správy a zavedly je do lesa. Tam pro ně měly nachystané úkoly. Po cestě žáky seznamovaly s rostlinami, stromy a na konec i se zvířátkem, které v poslední době ničí stromy a to ve velkém množství. Všechny rostliny i části větviček či listy stromů si děti lepily do malého sešitu, který jim slouží k opakování a zároveň i k hezké vzpomínce na tento den. Cestou byly seznámeny i s posedem, krmelcem a také si vyzkoušely sprejovat stromy napadené kůrovcem. Nakonec pro žáky bylo připraveno opékání vuřtů a tři soutěže (střelba z praku a luku na terč, a nakonec poznávání viděných rostlin a stromů). Nejlepší soutěžící byli na konci soutěží odměněni. Všichni jsme se v pořádku a s menší únavou vrátili zpět do školy. Žáci byli z celého dopoledne nadšeni.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram