fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
Preventivní program VESELÉ ZOUBKY

Preventivní program VESELÉ ZOUBKY

Naše škola se v letošním školním roce zapojila do preventivního programu Veselé zoubky, jehož pořadatelem a sponzorem je dm drogerie markt, s.r.o. Program je určen pro žáky prvních tříd.

Jedna výuková hodina proběhla podle doporučeného metodického plánu. Viděli jsme video s populárním Hurvínkem a jeho trápení s bolavým zubem. Řekli jsme si z čeho se zub skládá, jak se o zuby starat, jaké potraviny mohou zuby poškozovat a proč je důležité chodit na preventivní zubní prohlídky. Na závěr jsme si vyplnili pracovní listy a za odměnu získali balíček s produkty dentální hygieny od sponzora programu.

Téma péče o zoubky nás však zaujalo, možná právě proto, že skoro každý prvňáček z naší třídy zrovna zažívá „trable s kývajícími se zoubky“. Věnovali jsme se mu tedy trochu víc. V českém jazyce nás poučila pohádka O nemocném zoubku, se zdravými zoubky jsme si započítali v matematice, také ve výtvarné výchově nás provázelo téma zoubků. Největší odměnou za pečlivou práci a aktivitu pro všechny budou jejich zdravé zoubky.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram