fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
Projekt „Leonardo da Vinci“

Projekt „Leonardo da Vinci“

Ve škole jsme si připomněli 500 let od úmrtí významného renesančního umělce Leonarda da Vinci. Od září do listopadu se žáci v hodinách českého jazyka, dějepisu, výtvarné a pracovní výchovy, informatiky i přírodopisu seznamovali s životem i tvorbou tohoto autora. Leonardo byl nejen malíř, ale zajímal se také o anatomii, botaniku, byl také stavitel a vynálezce. Na základě získaných informací žáci např. malovali Leonardův portrét, renesanční domy, ilustrace rostlin, sestavovali modely létacích balónů nebo letadel, starší žáci se pochlubili svými Power pointovými prezentacemi. Všechny práce si mohli návštěvníci prohlédnout v rámci akce „Otvíráme dveře dokořán“. Celý projekt byl završen divadelním představením společnosti Pernštejni, který byl spojený s interaktivní výstavou. Na ní si žáci mohli „osahat“ makety různých strojů, které byly zhotovené právě podle návrhů Leonarda da Vinci. Ve skupinách si také zkusili postavit jednoduchý most z dřevěných kůlů. Kolik si toho o Leonardovi zapamatovali, si mohli následně ověřit v pracovních listech, které zpracovávali po návratu ve škole. Fotografie z představení najdete v galerii

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram