fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
Korálkování

Korálkování

Když jsme se po Vánocích opět ocitli v "izolaci"... aha... cože je izolace? Děti nemají možnost trávit čas se svými kamarády z jiných tříd, ve společné třídě školní družiny. Po vyučování zůstávají ve svých třídách, kde není mnoho možností pro vyžití a takzvanou psychohygienu - odpočinek po vyučování. Takže prvňáci a třeťáci jsou od rána až do doby, kdy odchází domů spolu, stejně tak druháci se čtvrťáky. Prostor třídy není vhodný pro pohybové aktivity, občas si děti na chodbě zaskáčou panáka :-). Oblíbenou činností je malování nebo vybarvování obrázků, kluci si staví z Chevy. Ač od Vánoc neuběhlo mnoho času, my už začali myslet na ty nadcházející! Že je to trochu předčasné? Ale kdepak! Chystáme již výrobky na jarmark, neboť pevně věříme, že v letošním roce se uskuteční. Ono vyrábění zabere dost času a my jsme se začali učit tvořit z korálků a to moc rychle nejde! Takové hrátky s korálky totiž krásně podpoří jemnou motoriku dětí, takže my nejen tvoříme, ale tím se současně učíme spoustu dalšího! Už víte, že pracujeme s korálky: nejdříve je třeba je roztřídit, aby další práce byla snazší, pak si vybrat vhodnou kombinaci barev a tvarů a dále je potřeba velká dávka soustředění, opatrnosti, trpělivosti. Děti vytváří náramky, navlékaly nejdříve pro sebe a ta činnost je tak nadchla, že pokračovaly s tvorbou pro maminky, sourozence...a většina z nich obdarovala i tatínky, babičky, dědy, tety. Náramky navlékáme také do nabídky na jarmark, určitě si vyberete! Hlavním dílkem, které věříme, že Vás potěší, jsou hvězdičky z drátku a korálků. To je už trochu složitější a chce to více přemýšlení, ale s dopomocí to děti zvládnou. První svoji hvězdičku si odnesly domů a kdo chce, tvoří dál pro Vás. Největší profesionálkou v drátkování je Terezka Sotonová. Její výběr - kombinaci korálků, trpělivost, snahu o precizní práci by jí mohl závidět mnohý dospělák. Má můj velký obdiv a poklonu! Na fotografiích vidíte výsledky našeho snažení a věříme, že Vám přinesou radost! Jak nám bude umožněno trávit s dětmi společný čas, budeme pokračovat! I. Baštářová

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram