fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
Týden v Jeseníkách - den druhý

Týden v Jeseníkách - den druhý

Probudili jsme se do slunného dne a svižně vyběhli na rozcvičku před chatu. Chtěli jsme využít pěkného dne a vyrazili jsme hned po snídani na celodenní túru na nejvyšší vrchol Jeseníku - Praděd. Svižným krokem s batohem plným svačiny, pití, pláštěnky a dalších drobností jsme se přesunuli na autobusovou zastávku do Malé Morávky, odkud nás autobus vyvezl k začátku naučné stezky Bílá Opava. Cesta pěšky do kopce nás sice unavila, ale stálo to za to. Viděli jsme husté lesy, vodopády s krásnými, velikými balvany, přeskakovali jsme kořeny stromů a přelézali spadlé kmeny. Po mnoha a mnoha zdolaných kilometrech na bolavých nožkách jsme dorazili k horské chatě Barborka, kde jsme se konečně občerstvili a načerpali nové síly pro další pochod. Čekal na nás Praděd. Dostali jsme se až těsně pod vrchol, ale vzhledem k časové tísni jsme se s vysílačem jen vyfotili a napásli jsme se brusinek. Poté jsme se vydali na zpáteční cestu. Po asfaltu a z kopce jsme byli dole raz dva. Předem zamluvená místa v autobuse jsme obsadili včas a mohli jsme si odpočinout. Poslední část trasy jsme opět zdolali pěšky, naštěstí počasí nám po celou dobu výletu přálo a pláštěnky zůstaly v batohu. Těšíme se, co budeme dělat zítra.

Smějící se

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram