Ohlédnutí se za Velikonocemi, tvoření ke Dni Země

Děti v mateřské škole si na Velikonoce vytvořily krásné dekorace – barevná papírová velikonoční vajíčka, kterými vyzdobily šatnu. S pomocí paní učitelek zasadily do sklenic jarní osení, jež si pak vzaly domů na svátky. Po Velikonocích jsme si s dětmi povídali o tom, jak kdo prožíval tyto svátky a co se nám na nich nejvíce líbí. Tohle krásné téma pak vystřídalo povídání si o planetě Zemi, která měla svůj „svátek“ v pátek 22. 4. Děti se naučily zpívat novou písničku, recitovaly básničky o Zemi a ve čtvrtek a v pátek vytvořily s pomocí paní učitelek z krepového papíru zvětšenou mapu světa, čímž si krásně procvičily svoji jemnou motoriku.