Už zase létáme

Už druhým rokem je naše škola součástí projektu IKAP II, jehož aktivity pro nás připravuje a organizuje Střední škola technická a obchodní v Dačicích. Díky tomuto projektu mohou naši žáci navštěvovat kroužek, ve kterém se učí pracovat s drony. Náplní kroužku není pouze létání a natáčení videí s touto technologií, ale také plánování, komunikace a celkový management s tím spojený.

Součástí tohoto projektu jsou PROJEKTOVÉ DNY, které probíhají přímo v odborných učebnách SŠTO Dačice. Cílem akcí je podporovat zájem žáků o polytechnické vzdělání. Naše první návštěva dne 20. září 2022 nás zavedla do truhlářských dílen, kde nás čekalo několik tvůrčích aktivit na celé dopoledne. První projektový den se vydařil a my před sebou máme ještě čtyři takové.