Den země — Co můžeme pro planetu udělat?

Den Země je svátek, který má za cíl nám připomínat, že nemáme jiný domov — že bychom o něj měli pečovat tak, aby i naše děti mohly žít v čisté a zdravé krajině.

Dne 21. 4. se pod pedagogickým dozorem vydaly děti z mateřské školy spolu s žáky školy základní na několikahodinovou okružní cestu s cílem sesbírat odpadky na území naší krásné obce a kolem komunikací spojujících ji s obcemi sousedními. Výsledkem bylo mnoho pytlů naplněných různorodým odpadem a to jak komunálním, tak i plastovým, papírovým, textilním i rozličnými součástmi nábytku a technických zařízení — tedy odpadem, který lze vytřídit do kontejnerů anebo na sběrném dvoře...