Přírodovědný klokan 2023

Přírodovědný klokan je každoroční celostátní soutěž z oblasti přírodních věd - matematiky, fyziky, biologie, chemie a zeměpisu. Test obsahuje dvacet čtyři úloh po třech až pěti bodech podle obtížnosti. Žáci vybírají jednu správnou odpověď z pěti nabízených možností, přičemž za špatnou odpověď se bod odečítá.

Sedm žáků 8. a 9. ročníku soutěžilo v kategorii Kadet a nevedli si vůbec špatně. S náskokem zvítězila Barča Teturová z 9. ročníku se 76 body, další místa nabídla velmi těsné výsledky. Na druhém a třetím místě se umístili žáci 8. ročníku - Maty Michálek (67 bodů) a Eliška Zvěřinová (65 bodů). Pomyslná bramborová medaile patří Lili Procházkové z 9. ročníku, které chyběl na třetí místo pouhý bod. Gratulujeme a ostatním soutěžícím děkujeme za účast!