Lyžařský výcvik 15. - 19. 1. 2024

Lyžařský výcvik pro žáky od 5. do 9. ročníku proběhne v týdnu 15. – 19. 1. 2024 v lyžařském areálu Hradiště u Nové Bystřice (zkopcedolu.cz/hradiste).

Žáci budou na sjezdovku denně dojíždět. Odjezd autobusu od školy bude cca v 7:45 hodin a návrat kolem 13:00 hodiny. Žáci se naobědvají ve školní jídelně a po obědě odchází domů. Nad dojíždějícími žáky bude zajištěn dohled do 14:30 hodin.

Předběžná kalkulace kurzu je aktuálně cca 2000 Kč. V ceně je zahrnut skipass a instruktoři. Dopravu hradí zřizovatel, proto se původní cena výrazně snížila. Záloha ve výši 1000 Kč je splatná do 15. 12., doplatek do 12. 1. 2024. Po vyúčtování akce bude případný přeplatek vrácen.

Informujte se u svých zdravotních pojišťoven na možný příspěvek na pohybové aktivity. Například VZP v roce 2024 přispěje dětem nově 2000 Kč i na lyžařský výcvik. V případě potřeby vám škola vydá potvrzení o účasti a zaplacení.

Doporučená výzbroj a výstroj: sjezdové lyže se seřízeným bezpečnostním vázáním (nutné potvrzení), hůlky, boty, helma, brýle a vhodné lyžařské oblečení (nepromokavá bunda, kalhoty, dvoje rukavice). Lyžařský set je možno zapůjčit např. u p. Kunkala v Dačicích či u p. Smejkala v Kunžaku.

Pro žáky, kteří se neúčastní lyžařského výcviku, bude zajištěna standardní výuka. V případě nezájmu většího počtu žáků bude lyžařský kurz zrušen.