fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU

Den Země

Dne 18. 4. 2024 se uskutečnil projektový den v rámci oslav Dne Země, ve kterém se žáci 1. i 2. stupně seznámili s myslivostí a ochranou přírody. Besedu na toto téma pro ně nachystala naše paní asistentka Eva Trepková, která se myslivosti intenzivně věnuje. Žáci se dozvěděli, jaká zvěř žije v našich lesích, jak o ni musí myslivci pečovat a jak ji chovat. Poslechli si něco o historii myslivosti a jejím vývoji, prohlédli si shozy, lebky a kožešiny, vyzkoušeli si potěžkat zbraň a byli poučeni o tom, jak se s takovou zbraní zachází. Vyzkoušeli si dalekohledy a lovecké hudební nástroje. Nakonec se dozvěděli něco o výchově a výcviku loveckého psa a jako na názornou ukázku naše společné povídání obohatila i fenka paní asistentky foxteriérka Dixie. Následující den o besedu nepřišly ani děti v mateřské školce. Všichni se samozřejmě také zapojili také do každoroční akce Ukliďme Česko s dobrým pocitem, že alespoň malým dílem přispěli k ochraně přírody a zkrášlení našeho okolí.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram