fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
Výsledky Matematického klokana

Výsledky Matematického klokana

V pátek 22. března 2024 se všichni žáci zúčastnili každoroční soutěže, která probíhá také na mezinárodní úrovni v mnoha zemích světa. První ročník proběhl v roce 1991 ve Francii. V České republice se soutěž konala poprvé v roce 1995. Matematický klokan vznikl podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii (tak už víme, proč klokan...).

Žáci řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírají jednu z pěti nabízených možností řešení. Celkem je možno získat 120 bodů (u Cvrčka jen 90). Úlohy jsou rozděleny do třech kategorií po 8 příkladech. V první části jsou příklady za 3 body, v druhé za 4 a v třetí za 5 bodů. Za nesprávnou odpověď se strhává 1 bod. Na začátku má soutěžící přidělených 24 bodů (u Cvrčka 18 bodů), takže se nemůže dostat do minusu.

A konečně se dostáváme k tomu hlavnímu. Jak to na naší škole dopadlo? Zde jsou vítězové jednotlivých kategorií:

Cvrček (2. - 3. ročník ZŠ) - Sabina Nováková (52 b.)
Klokánek (4. - 5. ročník ZŠ) - Zuzana Pechová (67 b.)
Benjamín (6. - 7. ročník ZŠ) - Nelly Tesařová (66 b.)
Kadet (8. - 9. ročník ZŠ) - Matyáš Michálek (67 b.)

Vítězům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast!

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram