fbpx
Logo ZŠ a MŠ Český Rudolec
MENU
ÚvodAktuality
Kulturní program ke Dni matek

Kulturní program ke Dni matek

Obec Český Rudolec ve spolupráci s naší školou připravila jako každoročně na druhou květnovou neděli program ke Dni matek. Sešli jsme se v kulturním domě, kdy všechny maminky a babičky u vstupu přivítal květinou pan místostarosta Dušan Lovětínský. Slavnostně nazdobený sál se pomalu zaplnil, zavoněla káva, zákusky lákaly k zakousnutí, ale to již všichni upírali zraky k pódiu. Po úvodním slovu pana Lovětínského se role moderátorky ujala paní učitelka Naďa Teclová a nejprve přivítala děti z mateřské školky, které si se svými učitelkami Zdeňkou Strašákovou a Danielou Tesařovou připravily velmi pěkné představení. Po společném vydařeném hudebním vystoupení Martínka Plicky a jeho maminky nastala chvíle i pro žáky základní školy. Program zahájila Victoria Pavelka, aby nám předvedla, že je výborná klavíristka. Svou roli měla také v anglické pohádce, kterou secvičila spolu s dívkami z 5. ročníku pod vedením paní učitelky Jany Karáskové. Poté zazněly krásné verše z úst recitátorek Barči Nehybové a Barči Teturové. A právě Barušce Teturové z 9. ročníku poděkovala paní učitelka Teclová za pravidelnou reprezentaci naší školy v okresních kolech recitační soutěže. Její ocenění dojalo k slzám nejen Barču, ale i mnohé přítomné. Po chvilce poezie na pódium opět přiběhly naše páťačky tentokrát s tanečním, ba dokonce akrobatickým vystoupením. Program základní školy uzavřel bývalý žák Béďa Nehyba, který nás navštívil se svou kytarou a zazpíval několik písní. Na úplný závěr všechny přítomné potěšilo vystoupení bratislavského harmonikáře Dušana Kozovského. Se slavnostní náladou se hosté postupně loučili. Věříme, že představení udělalo všem přítomným radost a že ho maminky zhlédly s láskou a hrdostí na své děti. Děkujeme všem účinkujícím, pedagogům a představitelům obce za přípravu svátečního odpoledne.

© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.

lockenvelopephone-handsetmap-markerchevron-downmenu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram