
V pátek 19. června odpoledne se děti ze 2. a 4. třídy proměnily v odvážnou výpravu, která se rozhodla přespat ve škole. Nejprve jsme vyrazili na školní zahradu, kde se soutěžilo, běhalo a hrálo ostošest. Energie bylo tolik, že by se s ní dala zásobovat menší vesnice. Když nám začaly kručet žaludky, přijela p. ředitelka s voňavou pizzou, která všem přišla k chuti. Navíc nám ukázala i jedno tajemné zákoutí školy – půdu. Někteří byli nadšení, jiní si raději hlídali, jestli se za nimi něco nehýbe…
Program pokračoval ve škole dalšími soutěžemi, které si připravily většinou samy děti, a také velmi očekávanou módní přehlídkou spacích úborů. K vidění byly nejrůznější modely – od roztomilých pyžam až po outfity, které by klidně obstály i na přehlídkovém mole (minimálně v kategorii „nejpohodlnější“). V podvečer přišly všem k chuti také dobroty připravené maminkami, za které jim patří velké poděkování.
A večer patřil těm nejstatečnějším, kteří se vydali na malou společnou cestu odvahy. Někteří tvrdili, že to ani cesta odvahy nebyla a že se vůbec nebáli… a jiní to raději nekomentovali. Po návratu jsme si přečetli příběh na dobrou noc a postupně se celá škola ponořila do ticha (ano, opravdu se to povedlo).
Ráno jsme si pochutnali na výborném perníku, který pro nás připravily naše paní kuchařky – tímto jim moc děkujeme! Po společné snídani jsme se vydali domů unavení, ale plní zážitků, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.










© Copyright 2022 - ZŠ a MŠ Český Rudolec - Všechna práva vyhrazena.